درخواست مشاوره رایگان و دریافت نمونه فایل‌های کلاس

| به مناسبت فصل تابستان

جستجو پیشرفته محصولات
0
سبد خرید خالی است.
ورود | ثبت نام
با ورود و یا ثبت نام در آموزشگاه زبان دکتر منوچهرزاده شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌های سایت ما و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.
ورود | ثبت نام
با ورود و یا ثبت نام در آموزشگاه زبان دکتر منوچهرزاده شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌های سایت ما و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.

آموزش صفر تا صد زبان انگلیسی

خواندن این مطلب

6 دقیقه

زمان میبرد!

آموزش صفر تا صد زبان انگلیسی

زبان انگلیسی هر روز در حال گسترش است و یکی از مهمترین زبانی است که باید یاد بگیرید. برای بعضی از افراد یادگیری سریع زبان انگلیسی ممکنه واقعا مشکل باشد. در این بخش قصد داریم یادگیری زبان انگلیسی از صفر را به شما آموزش دهیم. پس با ما تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا روش های جذابی را برای یادگیری سریع زبان یاد بگیرید.

نکته مهمی که برای یادگیری باید در نظر داشته باشید:

  1. هدف خود را از یادگیری زبان انگلیسی تعیین کنید.
  2. برنامه ریزی درستی را داشته باشید.
  3. تعادل مناسبی بین مهارت اساسی زبان انگلیسی برقرار کنید.

روش های سریع ترین روش یادگیری زبان انگلیسی

بهترین روش برای یادگیری سریع و عمیق زبان انگلیسی در این قسمت با بعضی از بهترین نکات درباره سریعترین روش یادگیری زبان آشنا می شوید:

استفاده از نرم افزارهای آموزش صفر تا صد زبان انگلیسی

اپلیکیشن یادگیری زبان تاثیرزیادی در یادگیری زبان انگلیسی دارد و به شما کمک زیادی می کند. این نرم افزارها به زبان آموزان در بهبود یا حفظ مهارت های انگلیسی کمک بسیاری می کند. برای مثال Live XP، Preply، Verbling، سایت ها و اپلیکیشن یا برنامه های آنلاین برای یادگیری با زبان های مختلف وجود دارد.

تمرین روزانه

هر روز و هر روز تمرین کنید. برای خود برنامه‌ای روزانه بنویسید و خود را مجبور کنید که هر روز مدت زمان معینی را به مطالعه و یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید. حتما مشخص کنید که در روز چند ساعت می خواهید به مطالعه زبان انگلیسی بپردازید و حتما به این برنامه عمل کنید تا تبدیل به عادت روزانه شود.

یادداشت برداری

دفترچه یادداشتی را برای خود تهیه کنید و در دفترچه خود درباره اتفاقات و رویدادهای روزانه خود بنویسید. نیازی نیست حتما ساختار‌های گرامری و املای آن درست باشد، همین که خود را عادت به نوشتن می کنید دست و ذهن شما هم با نحوه نگارش انگلیسی آشنا می‌شود. بعد از بهتر شدن زبانتان، سعی کنید نوشته های خود را تصحیح کنید و مشکلات خود را در املا و ساختارهای آن بیابید.

توصیف کردن

در این بخش سعی کنید کتاب داستان، تصویر یا فیلم کوتاهی را که دیده اید به زبان انگلیسی برای خود بازگو کنید. این روش به شما کمک می کند که چه واژگان و اصطلاحاتی برای توصیف کردن مناسب است. حتی به شما کمک می کند که ساختارهای گرامری در اسپیکینگ و مکالمه شما را تقویت کند.

تمرکز داشتن

تمرکز داشتن اصل مهمی در یادگیری هر چیزی است. سعی کنید در کلاس آموزشی تمام حواس خود را به کلاس درس بدهید. اگر دوره آموزش زبان شما آنلاین است سعی کنید در محیطی آرام به کلاس بپردازید و از مکان شلوغ و پر سروصدا پرهیز کنید. هنگام برگزاری کلاس سعی کنید نکات مهم را یادداشت کنید و تمرین کنید.

تصور کردن

تصور کنید به فروشگاه یا رستورانی رفته اید و از شما در مورد لباس یا سفارش سوالاتی پرسیده می شود یا می خواهید درباره جنس موردنظر سوال بپرسید، این مکالمه ها را با زبان انگلیسی تمرین کنید و آنها را در ذهن خود شبیه سازی کنید و از اصطلاحات و لغات که در این مکالمه ها استفاده می شود کمک بگیرید.

کتاب خواندن

برای گسترش دایره لغات خود و تقویت مهارت ریدیگ از کتاب داستان استفاده کنید. این کتاب داستان ها با سطح های مختلف به راحتی می توانید پیدا کنید. اگر سطح مبتدی هستید از کتاب داستان کودکان کمک بگیرید، این کتاب داستان بخاطر سطح پایین کلمات راحت تری دارند.

کمک گرفتن از روزنامه‌ها

اگر در یادگیری ساختارهای رسمی و مجهول با مشکل مواجهه هستید یا اگر جزو آن دسته از کسانی هستید که این نوع نوشتار را دوست دارید، روزنامه ها کمک بسیار زیادی به شما می کند. ساختارهای مجهول در روزنامه ها زیاد است. سعی کنید در روزنامه ها این ساختارها را پیدا کنید.

ضبط کردن صدای خود

شاید با ضبط کردن صدای خود مشکل داشته باشید اما فراموش نکنید که این روش کمک بسیار زیادی به شما می کند. به انگلیسی حرف بزنید یا متنی را بخوانید و صدای خود را ضبط کنید سپس به آن گوش دهید. این موضوع باعث می شود اشکالات خود را در لهجه و تلفظ خود بیابید.

خواندن دیکشنری

یادتان باشد از دیکشنری هایی استفاده کنید که توضیحات انگلیسی دارند. همیشه به دیکشنری ها به عنوان کمکی نگاه کنید و همیشه به آن اکتفا نکنید. سعی کنید معنی کلمات را حدس بزنید اگر نتوانستید در این صورت از دیکشنر استفاده کنید.

پادکست‌ها و رادیو‌ها

یکی از روش های یادگیری زبان انگلیسی استفاده از کانال های رادیویی یا پادکست های انگلیسی است. باتوجه به علایق شخصی خودتان می توانید پادکست مورد نظر خود را بیابید و می توانید به راحتی آن را در اتوبوس یا هنگام پیاده روی به آن گوش دهید. ممکن است لهجه‌های بومی برای شما دشوار باشد، اما اگر به آن پایبند باشید  به زودی آنچه را که می‌شنوید درک خواهید کرد و همچنین بسیاری از لغات جدید را به دایره لغات ذهنتان می سپارید.

تماشای فیلم و سریال به زبان انگلیسی

شما می توانید به راحتی با تماشاکردن فیلم و سریال، زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. دیدن فیلم و سریال تاثیر خوبی روی تقویت زبان شما می گذارد. فیلم و سریال ها را اول با زیرنویس و بعد بدون زیرنویس نگاه کنید. چندین بار این موضوع را تکرار کنید تا متوجه صحبت ها شوید.

برچسب زدن

روی اشیا و وسیله های خانه خودتان برچسب بزنید و نام آنها را به انگلیسی یادداشت کنید. با همین کلمه ها جمله بسازید یا هر وقت در حال گذر از اتاق یا آشپزخانه هستید می توانید کلماتی را یاد بگیرید.

درس را ضبط کنید

اگر در دوره‌ی آموزشی شرکت می‌کنید، می‌توانید با رضایت معلم خود صدای او را ضبط کنید تا در زمان‌هایی که نیاز است دوباره به آن‌ها گوش دهید و درس‌ها را مرور کنید. علاوه بر این می‌توانید لهجه و اسپیکینگ خودتان را با کمک صدای معلم خود تقویت کنید.

از اشتباه نترسید

هیچوقت از اشتباه نترسید. تنها راهی که می توانید زبان انگلیسی تان را قوی کنید این است که از اشتباه خود درس بگیرید. بیشتر زبان آموزان از صحبت کردن می ترسند چون استرس این را دارند که اشتباه کنند. فراموش نکنید فقط  شما نیستید که اشتباه می کنید همه ی انسان ها برای یادگیری چیزی حتما اشتباه می کنند و از آن درس می گیرند.

یادگیری با موسیقی

آموزش با آهنگ یکی از سرگرم کننده ترین روش های یادگیری است. آهنگ موردعلاقه خود را در اینترنت سرچ کنید و همراه با متن آهنگ آن را تمرین کنید. می توانید از اپلیکیشن های مخصوصی که برای این روش طراحی شده است استفاده کنید و به راحتی با متن آهنگ آن را بخوانید.

تمرین زبان انگلیسی در ذهن خود

سعی کنید تا جای ممکن با خودتان به آموزش صفر تا صد زبان انگلیسی،‌ فکر کنید. همه‌ی ما معمولا به زبان مادری در ذهن‌ با خودمان حرف می‌زنیم، ولی می‌توان با تمرین کردن به حدی برسیم که جملاتی را به زبان دیگری بسازیم و در ذهن خود مکالماتی را خلق کنیم. در واقع، وقتی که مکالمه‌ای که در ذهن مجسم کرده‌ایم برایمان پیش می‌آید، خیلی راحت‌تر از پس آن برمی‌آییم.

درباره نویسنــده
نظرات کاربـــران
فاقد دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است. اولین دیدگاه را شما بنویسید.
ثبت دیدگاه

یـک جلسه مشـاوره رایـگان

دریـافت نمونـه فایـل‌های کلاس

لطفا شماره همراه خود را در کادر زیر وارد کنید

مشـاوریـن مــا در سـریع تـریــن زمــان بــا شمـا تـماس میـگیـرن

یـک جلسه مشـاوره رایـگان

دریـافت نمونـه فایـل‌های کلاس

لطفا شماره همراه خود را در کادر زیر وارد کنید

مشـاوریـن مــا در سـریع تـریــن زمــان بــا شمـا تـماس میـگیـرن