درخواست مشاوره رایگان و دریافت نمونه فایل‌های کلاس

| به مناسبت فصل تابستان

جستجو پیشرفته محصولات
0
سبد خرید خالی است.
ورود | ثبت نام
با ورود و یا ثبت نام در آموزشگاه زبان دکتر منوچهرزاده شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌های سایت ما و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.
ورود | ثبت نام
با ورود و یا ثبت نام در آموزشگاه زبان دکتر منوچهرزاده شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌های سایت ما و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.

صفر تا صد آزمون آیلتس از زبان آرزو با نمره 7

صفر تا صد ازمون آیلتس

خواندن این مطلب

4 دقیقه

زمان میبرد!

صفر تا صد آزمون آیلتس از زبان آرزو با نمره 7

صفر تا صد آزمون آیلتس از زبان آرزو با نمره 7

 

آیلتس (IELTS) یک آزمون بین‌المللی است که مهارت‌های زبانی انگلیسی را برای افرادی که می‌خواهند در کشورهای انگلیسی‌زبان تحصیل کنند، کار کنند یا مهاجرت کنند، ارزیابی می‌کند. آزمون آیلتس به دو نوع تقسیم می‌شود: آیلتس آکادمیک (Academic) و آیلتس عمومی (General Training). در ادامه، جزئیات بیشتری در مورد هر دو نوع و نحوه آماده‌سازی برای این آزمون آورده شده است.


نرگس و آرزو دو دوست صمیمی هستند که همیشه در زمان‌های مختلف به یکدیگر کمک می‌کنند. نرگس قصد دارد برای ادامه تحصیل به یکی از کشورهای انگلیسی‌زبان مهاجرت کند و برای این کار نیاز به نمره خوبی در آزمون آیلتس دارد. آرزو که سال گذشته با موفقیت این آزمون را گذرانده، تصمیم می‌گیرد تجربیات خود را با نرگس به اشتراک بگذارد تا او نیز بتواند با آمادگی کامل در این آزمون شرکت کند. در ادامه، دیالوگی دوستانه و صمیمی بین نرگس و آرزو درباره جزئیات و نحوه آماده‌سازی برای آزمون آیلتس آورده شده است.


نرگس:
سلام آرزو! شنیدم که تو آیلتس شرکت کردی و نمره خوبی گرفتی. می‌تونی به من بگی از کجا شروع کنم؟

آرزو: سلام نرگس! بله، آیلتس رو سال گذشته دادم و تجربه خوبی بود. خوشحال می‌شم کمکت کنم. اول باید بدونی که آیلتس دو نوع داره: آکادمیک و عمومی. کدوم رو می‌خوای بدی؟

نرگس: من قصد دارم برای تحصیل برم، پس آکادمیک رو باید بدم. ولی می‌تونی درباره آیلتس عمومی هم توضیح بدی؟ شاید به درد دوستام بخوره.

آرزو: حتماً! آیلتس عمومی برای افرادیه که می‌خوان به کشورهای انگلیسی‌زبان مهاجرت کنن یا اونجا کار کنن. تفاوت اصلی بین آکادمیک و عمومی در بخش خواندن و نوشتاری هست.

نرگس: جالبه! می‌تونی بیشتر توضیح بدی؟

آرزو: حتماً. آیلتس چهار بخش داره: شنیداری، خواندن، نوشتاری و گفتاری. برای شنیداری، مدت زمان 30 دقیقه‌ست و شامل 4 بخش و 40 سوال می‌شه.

نرگس: اوه، خیلی دقیق. و برای خواندن چی؟

آرزو: خواندن 60 دقیقه زمان داره و شامل 3 بخش و 40 سواله. در آیلتس آکادمیک، متون بیشتر علمی و تخصصی هستن، ولی در آیلتس عمومی متون بیشتر عمومی و عملی هستن.

نرگس: این تفاوت‌ها خیلی جالبه. برای نوشتاری چی؟

آرزو: نوشتاری هم 60 دقیقه زمان داره و شامل دو بخشه. در آیلتس آکادمیک، وظیفه اول توصیف نمودار یا جدول و وظیفه دوم نوشتن مقاله است. ولی در آیلتس عمومی، وظیفه اول نوشتن نامه و وظیفه دوم نوشتن مقاله است.

نرگس: خیلی خوبه! و بخش گفتاری؟

آرزو: بخش گفتاری بین 11 تا 14 دقیقه زمان داره و شامل سه بخشه. بخش اول سوالات عمومی درباره خودته. در بخش دوم، باید درباره یه موضوع خاص به مدت 2 دقیقه صحبت کنی و در بخش سوم، سوالات بیشتری درباره همون موضوع ازت می‌پرسن.

نرگس: خیلی دقیق و جامع توضیح دادی. چقدر طول کشید تا آماده بشی؟

آرزو: من حدود شش ماه زمان گذاشتم، ولی به طور مداوم و هر روز تمرین می‌کردم. البته این زمان برای هر کسی متفاوته و بستگی به سطح زبان و میزان تمرین داره.

نرگس: چه منابعی استفاده می‌کردی؟

آرزو: برای شروع، مطالعه منابع رسمی آیلتس و نمونه سوالات خیلی کمکم کرد. کتاب‌هایی مثل “The Official Cambridge Guide to IELTS”، “Barron’s IELTS” و “IELTS Trainer” خیلی مفیدن. همچنین وب‌سایت‌های رسمی آیلتس و منابع دانشگاه کمبریج رو هم بررسی کن.

نرگس: پس باید منابع خوبی تهیه کنم. برای تقویت مهارت‌های زبانی چی پیشنهاد می‌دی؟

آرزو: مطالعه کتاب‌ها، مقالات، ویدئوها و پادکست‌های انگلیسی خیلی کمک می‌کنه، کلاس های آنلاین هم همینطور . نوشتن مقالات و تمرین مکالمه با دوستان یا مدرسین زبان هم می‌تونه به بهبود مهارت‌های نوشتاری و گفتاری کمک کنه.

نرگس: دوره‌های آمادگی آیلتس هم شرکت کردی؟

آرزو: بله، شرکت در دوره‌های آمادگی آیلتس خیلی مفیده. موسسات آموزشی معتبر دوره‌های خوبی دارن که می‌تونه به تقویت مهارت‌های مورد نیاز کمک کنه.

نرگس: مدیریت زمان در روز آزمون چطور بود؟

آرزو: مدیریت زمان خیلی مهمه. باید با آزمون‌های شبیه‌سازی تمرین کنی تا بتونی زمان رو درست مدیریت کنی. من خودم چندین بار آزمون‌های شبیه‌سازی انجام دادم تا با زمان‌بندی آشنا بشم.

نرگس: ممنون آرزو. این نکات خیلی به دردم می‌خوره. آخرین سوال، چطور استرسم رو کنترل کنم؟

آرزو: تمرین تکنیک‌های تنفس عمیق و آرامش‌بخش خیلی کمک می‌کنه. همچنین، آماده‌سازی ذهنی و حفظ اعتماد به نفس خیلی مهمه. یادمه روز آزمون سعی کردم آروم بمونم و به خودم اطمینان داشته باشم.

نرگس: خیلی ممنون آرزو. حس می‌کنم الان خیلی بهتر آماده‌ام.

آرزو: خواهش می‌کنم نرگس. مطمئنم که موفق می‌شی. فقط با انگیزه و تلاش ادامه بده. موفق باشی!

نرگس: ممنون! تو بهترین دوستی!

درباره نویسنــده
نظرات کاربـــران
فاقد دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است. اولین دیدگاه را شما بنویسید.
ثبت دیدگاه

یـک جلسه مشـاوره رایـگان

دریـافت نمونـه فایـل‌های کلاس

لطفا شماره همراه خود را در کادر زیر وارد کنید

مشـاوریـن مــا در سـریع تـریــن زمــان بــا شمـا تـماس میـگیـرن

یـک جلسه مشـاوره رایـگان

دریـافت نمونـه فایـل‌های کلاس

لطفا شماره همراه خود را در کادر زیر وارد کنید

مشـاوریـن مــا در سـریع تـریــن زمــان بــا شمـا تـماس میـگیـرن