درخواست مشاوره رایگان و دریافت نمونه فایل‌های کلاس

| به مناسبت فصل تابستان

جستجو پیشرفته محصولات
0
سبد خرید خالی است.
ورود | ثبت نام
با ورود و یا ثبت نام در آموزشگاه زبان دکتر منوچهرزاده شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌های سایت ما و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.
ورود | ثبت نام
با ورود و یا ثبت نام در آموزشگاه زبان دکتر منوچهرزاده شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌های سایت ما و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.

معرفی 10 چنل یوتیوب خارجی برای آموزش زبان انگلیسی

خواندن این مطلب

7 دقیقه

زمان میبرد!

معرفی 10 چنل یوتیوب خارجی برای آموزش زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی با چنل یوتیوب یکی از روش هایی است که افراد می توانند برای یادگیری زبان انگلیسی از آن استفاده کنند. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های نوینی برای یادگیری زبان انگلیسی پدید آمده اند و کسانی که به دلایلی نمی توانند در کلاس های حضوری شرکت کنند، می توانند از اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی و یا از چنل های آموزش زبان در یوتیوب استفاده کنند. یوتیوب یکی از بهترین منابعی است که خودآموزان زبان می توانند از آن بهره ببرند. در یوتیوب ویدیوهای آموزشی رایگان بسیاری وجود دارند که علاقه مندان به زبان می توانند جهت یادگیری بخش های مختلف زبان از آن ها استفاده کنند. در یوتیوب چنل های زیادی وجود دارند که این فیلم ها را یا به صورت زیرنویس می گذارند و یا مدرسان فارسی زبان آن ها را دوبله می کنند.  در ادامه به معرفی این چنل ها می پردازیم.

نکاتی در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی با چنل یوتیوب

در یوتیوب چنل های آموزشی بسیاری در زمینه های مختلف از جمله یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. اما چگونگی استفاده از این چنل ها خود نکاتی دارد که باید به آن توجه نمود. در یادگیری زبان انگلیسی با چنل یوتیوب باید یک سری نکات را رعایت کنید. ابتدا باید بدانید که هدف شما از آموزش زبان در یوتیوب چیست؟ اینکه بخواهید فقط با دیدن فیلم های آموزشی در یوتیوب از صفر تا صد زبان انگلیسی را یاد بگیرید کاری غیر ممکن است و باید در کنار یک برنامه مدون و درست و به عنوان مکمل از چنل های یوتیوب استفاده کرد. نکات زیر را در هنگام استفاده کردن از چنل های یوتیوب به کار ببرید.

  • در ابتدا قبل از شروع به نگاه کردن ویدیوها، عوامل حواس پرتی اطراف تان را به حداقل برسانید.
  • کاغذ و قلمی را برای نوشتن نکات مهم در کنار دست تان داشته باشید.
  • از همه مهمتر محتوای متناسب با نیاز خود را پیدا کنید.
  • نت برداری را با دقت انجام دهید و لغات و نکات جدید گرامر انگلیسی را یادداشت کنید.
  • به زبان بدن فرد تدریس کننده در حالت های مختلف توجه کنید و لهجه و شیوه تلفظ کلمات مختلف را به ذهن بسپارید.
  • در هنگام نگاه کردن ویدیوها تمرکز کافی را داشته باشید وسعی کنید جملات و کلماتی را که مدرس می گوید، برای خودتان تکرار کنید و با خود تمرین کنید.

برترین چنل های یوتیوب برای یادگیری زبان انگلیسی

در یوتیوب چنل های زیادی برای آموزش زبان وجود دارد.  اما موضوعی که مطرح است  این است که همه ی این چنل ها متناسب با شما نیستند همگی آن ها دارای محتوای مناسبی نیستند. در ادامه به معرفی ده کانال برتر آموزش زبان می پردازیم.

BBC learn English

BBC Learn English یکی از حرفه ای ترین چنل های آموزش زبان انگلیسی موجود در یوتیوب می باشد و توسط خود دولت بریتانیا اداره و کنترل می شود. در تولید ویدیوهای این چنل به جای یک نفر، یک تیم متخصص و کاربلد نقش دارد. این تیم در تهیه موضوعات بسیار با دقت عمل کرده و تقریبا برای همه افراد در سطوح مختلف مطالب مفیدی ارائه می کنند. این چنل از بخش های مختلفی مانند  ویدیوهایی برای یادگیری زبان انگلیسی با اخباراخیر، ویدیوهایی مرتبط با آموزش صحیح  لهجه بریتیش و همچنین ویدیوهای آموزشی در زمینه شرکت در آزمون های انگلیسی، تشکیل شده است. نکته دیگری که راجع به  این چنل وجود دارد، این است که ویدیوهای آن کوتاه ، مختصر و مفید می باشند، به همین علت منبعی مناسب برای افراد مختلف که قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارند می باشد.

Bob the Canadian

 کسانی  که از مدت ها قبل در حال یادگیری زبان انگلیسی با چنل یوتیوب هستند، احتمالا با باب کانادایی آشنایی دارند. باب یک معلم دبیرستان است که دارای شخصیتی دوست داشتنی  می باشد و از چند سال پیش برای سرگرمی ویدیوهای آموزش زبان را می سازد و در یوتیوب در اختیار زبان آموزان می گذارد. مضمون ویدیوهای باب بیشتر درباره اتفاقات و کار های روزمره او می باشد که اغلب با زبانی ساده و لهجه ای واضح آن ها را توضیح می دهد و همزمان اگر کلمه یا اصطلاح دشواری را استفاده کند، آن را توضیح می دهد.  او روزانه  فیلم هایی از فروشگاه ها، هتل ها و بیمارستان ها را با زبان انگلیسی ساده برای بینندگانش ضبط می کند. علاوه بر اینها اغلب فیلم هایش دارای زیرنویس می باشند که این کار را برای زبان آموزانی با سطح متوسط نیز آسان می کند.

Lingua Marina

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید زبان انگلیسی را مانند بومی های انگلیسی صحبت کنید اما راه آن را نمی دانید، ما چنل پرطرفدار و فوق العاده lingua Marina  را به شما پیشنهاد می کنیم. مارینا در روسیه به دنیا آمده است اما از سال 2015 به آمریکا رفته و زبان انگلیسی آمریکایی را به صورت خودآموز یاد گرفته است. او در این کانال راه ها و روش هایی را که یک خودآموز زبان به آن نیاز دارد، معرفی می کند و نحوه صحیح تلفظ لغات . اصطلاحات رایج را توضیح می دهد. همچنین لیست پخش بسیار مناسبی جهت مطالعه موثر برای آزمون تافل و شیوه درخواست پذیرش در کالج های آمریکا را دارد.

Learn English with Mr. Duncan

اگر به دنبال یافتن چنلی مناسب و کاربردی برای یادگیری زبان  انگلیسی، مخصوصا جهت آشنایی با لهجه بریتیش آن می باشید، ما چنل آقای دانکن را به شما معرفی کنیم. آقای دانکن نزدیک  به ده سال است که در یوتیوب مشغول آموزش زبان می باشد و از تجربه کافی در این زمینه برخوردار می باشد. ویدیوهای آقای دانکن تقریبا شامل جنبه های مختلف آموزش زبان از اصطلاحات گرفته تا گرامر می شود و همراه با مضمونی طنز و سرگرم کننده می باشد به همین دلیل طرفداران زیادی پیدا کرده است. همچنین او در کنار ویدیوهای کوتاه کلاس های آنلاین نیز برگزار می کند که اگر فردی سوالی داشت می تواند  در این کلاس ها از او بپرسد.

Jenifer ESL

چنل جنیفر از سال 2007 برای افرادی که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی با چنل یوتیوب هستند ویدیوهای آموزشی تولید می کند. درس هایی که در کانال Jenifer ESL توسط جنیفر و با کمک خانواده اش گذاشته می شود، به حدی کاربردی و مفید می باشند که احساس می کنید در یک کلاس پیشرفته زبان انگلیسی شرکت کرده اید. شما می توانید در این چنل دوره از پیش برنامه ریزی شده را استفاده کنید و یا از میان لیست پخش هایش، ویدیوهای مورد نیاز خود را نگاه کنید.

English Class 101

 اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که وقت کافی برای یافتن ویدیوهای مربوط به بخش های مختلف زبان را ندارید، این چنل بهترین گزینه برای شماست زیرا هر ویدیویی را که بخواهید دارد. این چنل  مخصوصا برای توضیح قواعد گرامری و عبارات رایج انگلیسی فوق العاده می باشد. این کانال دارای یک دوره آموزش آنلاین نیز می باشد که با پرداخت هزینه می توانید وارد سایت آن شده و دوره را خریداری نمایید. البته ویدیوهای آموزشی موجود در کانال رایگان هستند و در اختیار عموم قرار دارند.

Rachel’s English

از دیگر چنل های یادگیری زبان چنل خانم ریچل است. ای خانم هر هفته یک ویدیو در کانالش بارگذاری می کند و بیشتر روی یادگیری لهجه امریکن تمرکز دارد و منبعی عالی برای تلفظ صحیح لغات است. تمام ویدیوهای این چنل دارای زیرنویس می باشند تا کسانی که انگلیسی زبان نیستند نیز بتوانند آن ها را درک کنند.

English with Lucy

یکی دیگر از کانال هایی روی لهجه بریتیش کار می کند چنل خانم لوسی می باشد. این خانم در کانالش سوالات زبان آموزان را با ویدیوهای کوتاه جواب می دهد. آموزش هایی که در این کانال گذاشته می شود تقریبا شامل همه مهارت های زبان از تلفظ تا لهجه و گرامر می شود. ویدیوهای خانم اوسی بسیار جذاب و پرطرفدار هستند.

چنل هایی که در بالا معرفی کردیم همگی به زبان انگلیسی بودند و در ادامه به معرفی دو کانال فارسی زبان آموزش زبان انگلیسی در یوتیوب می پردازیم که چند سالی هست که مخاطبان خاص خود را دارند.

کانال فرا زبان

کانال فرازبان یکی از بهترین چنل های فارسی  در زمینه آموزش زبان می باشد که توسط خانم میسا مدیریت می شود. آموزش های این چنل بیشتر تاکید بر مکالمه دارد به صورت گام به گام مکالمات روزمره را به شما آموزش می دهد. البته در کنار این، آموزش لغات و گرامر را هم دارد.

کانال Learn and enjoy

یکی دیگر از چنل های پرطرفدار فارسی زبان، چنل یادگیری و لذت است. این چنل برخلاف برخی دیگر از چنل ها، ویدیوهای آموزشی مربوط به هر چهار مهارت زبان انگلیسی را می سازد و بر همه آن ها به یک اندازه تاکید دارد. این چنل مهارت های کاربردی زبان را در قالب روش های مختلف به شما آموزش می دهد.

کلام آخر

یادگیری زبان انگلیسی با چنل یوتیوب در واقع از راه های  مکمل و کمکی برای یادگیری زبان انگلیسی می باشد. در این مقاله ما سعی کردیم 10 چنل از بهترین چنل های موجود در یوتیوب را که بیشترین طرفدار را دارند، به شما معرفی کنیم. البته از یاد نبرید که استفاده از این چنل ها به تنهایی برای یادگیری زبان انگلیسی کافی نمی باشند و باید از اینها در کنار برنامه اصلی و برای تکمیل برنامه استفاده کنید. شما می توانید از برنامه یادگیری زبان انگلیسی در 20 جلسه دکتر منوچهرزاده به عنوان برنامه اصلی استفاده کنید. 

درباره نویسنــده
نظرات کاربـــران
فاقد دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است. اولین دیدگاه را شما بنویسید.
ثبت دیدگاه

یـک جلسه مشـاوره رایـگان

دریـافت نمونـه فایـل‌های کلاس

لطفا شماره همراه خود را در کادر زیر وارد کنید

مشـاوریـن مــا در سـریع تـریــن زمــان بــا شمـا تـماس میـگیـرن

یـک جلسه مشـاوره رایـگان

دریـافت نمونـه فایـل‌های کلاس

لطفا شماره همراه خود را در کادر زیر وارد کنید

مشـاوریـن مــا در سـریع تـریــن زمــان بــا شمـا تـماس میـگیـرن