درخواست مشاوره رایگان و دریافت نمونه فایل‌های کلاس

| به مناسبت فصل تابستان

جستجو پیشرفته محصولات
0
سبد خرید خالی است.
ورود | ثبت نام
با ورود و یا ثبت نام در آموزشگاه زبان دکتر منوچهرزاده شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌های سایت ما و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.
ورود | ثبت نام
با ورود و یا ثبت نام در آموزشگاه زبان دکتر منوچهرزاده شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌های سایت ما و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.

باورهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی

خواندن این مطلب

6 دقیقه

زمان میبرد!

باورهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی

باورهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی  موارد متعددی دارند. معمولا در هر زمینه ای یک سری باور های اشتباه و غلط وجود دارد که باعث محدودیت در افراد مختلف می شود. یا به نوعی این باور های اشتباه و نادرست بهانه ای می شوند تا افراد مختلف از انجام دادن آن کار دوری کنند. در موضوع یادگیری زبان انگلیسی نیز چنین باور های غلطی وجود دارد. این باور های محدود کننده در واقع چیز هایی می باشند که افراد باور دارند و دوست دارند به خود شان بگویند. در واقع این باور ها به نحوی پتانسیل افراد را برای انجام کاری خاص تحت تاثیر قرار می دهند. در ادامه به بررسی باورهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی می پردازیم و آن ها را توضیح می دهیم.

 چه کسانی نمی توانند زبان انگلیسی را یاد بگیرند؟

بیایید این سوال را به گونه ای دیگر مطرح کنیم و بگوییم چه کسانی می توانند زبان انگلیسی را یاد بگیرند؟ جواب ما برخلاف انتظار شما این است: همه می توانند زبان انگلیسی را یاد بگیرند. گاهی احتمال دارد به افرادی بر بخورید که می گویند: من سنم بالا رفته و نمی توانم زبان انگلیسی یاد بگیرم، یا اینکه ذهن من کشش یادگیری زبان انگلیسی را ندارد. همه ی این جملات و سخن ها افسانه ای بیش نیستند و حرف هایی من درآوردی هستند. در واقع این افکار موانع پیشرفت افراد می باشند و هرگز اجازه ندهید که چنین افکار پوچی در ذهن تان رخنه کنند. این افکار و سخنان اشتباه، یکی از باور های اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی می باشند. در ادامه به معرفی چندین باور اشتباه دیگر و راه های مقابله با آن ها می پردازیم.

اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی

در یادگیری زبان انگلیسی همانند هر رشته دیگری باور های نادرست وجود دارند که گاهی بر ذهن زبان آموزان تاثیر می گذارند و مسیر شان را دشوار می کنند. بهترین راه مبارزه با این باور های اشتباه، خودآگاهی و شناخت کافی از خود و مسیر یادگیری است.

من استعداد یادگیری زبان انگلیسی را ندارم

فراموش نکنید که ذهن قدرت بسیار زیادی دارد. اگر شما به طور مکرر تکرار کنید که استعداد یادگیری زبان انگلیسی را ندارید، ذهن شما باور می کند که نمی تواند این زبان را یاد بگیرید و تغییر این باور در ذهن تان نیز بسیار دشوار خواهد بود. ذهن انسان همیشه در حال یادگیری موضوعات مختلف و پردازش اطلاعات جدید می باشد و یکی از این اطلاعات جدید می تواند آموزش زبان انگلیسی باشد. پس مهم ترین  چیز برای مقابله با این موضوع تغییر ذهنیت خود می باشد.

یادگیری زبان انگلیسی فقط با شرکت در کلاس حضوری امکان پذیر است

کلاس های حضوری بسیاری وجود دارد که افراد برای یادگیری زبان انگلیسی به آن ها مراجعه می کنند و بعضی از آن ها واقعا مثمر ثمر و مفید هستند. با وجود اینکه شرکت در این کلاس ها مفید است اما افراد بسیاری نیز وجود دارند که برای یادگیری زبان  در این کلاس ها شرکت نمی کنند و به صورت خودآموز به یادگیری زبان انگلیسی مشغول می شوند. راه های بسیاری وجود دارند که افراد می توانند از آن ها استفاده کنند. اگر می خواهید یادگیری زبان را به صورت خودآموز امتحان کنید ما سایت دکتر منوچهر زاده به شما پیشنها می کنیم. شما می توانید با مراجعه به این سایت از روش های به روز ایشان برای یادگیری سریع زبان استفاده نمایید.

یادگیری زبان انگلیسی از سن من گذشته است

از دیگر باورهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی این است که برخی می گویند یادگیری زبان انگلیسی از سن من گذشته است. برای همه روشن است که یادگیری موضوعی جدید برای افراد جوان تر راحت تر می باشد. اما به این معنا نیست که افراد مسن نمی توانند موضوع جدیدی یاد بگیرند. افراد بزرگسال در حل مسائل تجربه بیشتری دارند و تمرکز بیشتری به کار می گیرند و حتی از بعضی جهات می توانند از افراد جوان موفق تر عمل کنند. سن فقط یک عدد است و نباید آن را مانع و عامل محدود کننده خود قرار دهید.

گرامر از همه چیز مهم تر می باشد

معمولا مدرسان زبان انگلیسی به گرامر و دستور زبان علاقه زیادی دارند. اکثر آن ها به این اعتقاد دارند که گرامر انگلیسی بخش اعظم زبان انگلیسی را تشکیل می دهد و باید زبان آموزان آن را به طور کامل یاد بگیرند. اما در واقع برای درک بیشتر زبان انگلیسی و صحبت کردن به این زبان نیازی نیست که دستور زبان را کامل یاد بگیرید و حتی اغلب انگلیسی زبان ها هم این قواعد را به طور کامل نمی دانند. گرامر بیشتر برای قبولی در آزمون ها ازجمله آزمون آیلتس و تافل کاربرد دارد.

یادگیری زبان انگلیسی خسته کننده می باشد

نه تنها در یادگیری زبان انگلیسی بلکه در هر کار دیگری، اگر برای انجام آن از روش ها و شیوه های نادرستی استفاده کنید، انجام آن کار برای تان خسته کننده می شود. اگر روش های معمول یادگیری زبان برای تان خسته کننده هستند، باید این روش ها را تغییر دهید. شما می توانید برای این کار از روش های متنوعی بهره ببرید. به عنوان مثال می توانید به جای مطالعه کتاب ها از ویدیو های آموزشی استفاده نمایید. یا اینکه به جای مطالعه فلش کارت ترانه های انگلیسی بخوانید. در کل هر کاری که به یادگیری شما هیجان می دهد را انجام دهید.

برای یادگیری زبان باید در خارج کشور زندگی کنید و با مردم محلی در ارتباط باشید

یکی از راه های یادگیری زبان انگلیسی مهاجرت و زندگی در کشور های انگلیسی زبان می باشد. این روش برقراری ارتباط با مردم محلی و بومی در صورتی مناسب است که شما از قبل پیش زمینه ای از زبان انگلیسی را داشته باشید نه اینکه کلا از صفر تا صد را در محیط یاد بگیرید. بسیاری از افراد با چنین فکری به کشور های دیگر مهاجرت کرده اند اما با مشکلات عدیده ای مواجه شده اند و نتوانسته اند که زبان آن کشور را یاد بگیرند. شما در همین محل زندگی خودتان نیز می توانید با تغییر سبک زندگی، مانند خواندن کتاب انگلیسی، دیدن فیلم های انگلیسی و یا گوش دادن به آهنگ های انگلیسی و یک سری کار های دیگر، زندگی در یک کشور انگلیسی زبان را شبیه سازی کنید.

من هیچگاه نمی توانم با لهجه صحیح انگلیسی صحبت کنم

اینکه شما در صحبت کردن به زبان دیگری نتوانید لهجه صحیح آن را به کار ببرید اصلا موضوع عجیبی نیست و بسیار عادی هم می باشد. لهجه ها در واقع تفاوت بین افراد را در سراسر دنیا به تصویر می کشند. البته اگر بخواهید همانند افراد بومی و محلی صحبت کنید کار غیر ممکنی نیست و با تمرین کردن امکان پذیر است. شما می توانید پادکست ها یا رادیو های محلی را گوش دهید. هر چه بیشتر به انگلیسی محاوره ای گوش دهید و با آن در ارتباط باشید بهتر لهجه و و تلفظ های صحیح را یاد خواهید گرفت.

یادگیری صحبت کردن به انگلیسی پروسه ای طولانی و زمانبر است

این که یادگیری و تبحر در کاری چه قدر زمان می برد کاملا به شما بستگی دارد. در صورتی  که شما انگیزه و شوق کافی برای یادگیری زبان انگلیسی داشته  باشید و با برنامه صحیح جلو بروید و از این کار لذت ببرید، قطعا می توانید در مدت زمان کوتاهی به آنچه که مدنظر دارید برسید.

در عصر تکنولوژی یادگیری زبان های دیگر ضرورت ندارد

امروزه اپلیکیشن های بسیاری به وجود آمده اند که در لحظه هر زبانی  را برای شما ترجمه می  کنند و ارتباط با مردم کشور های دیگر را برای تان آسان می کنند. اما چیزی که وجود دارد این است که این برنامه ها هیچگاه نمی توانند جایگزین برقراری ارتباط زبانی و کلامی میان افراد شوند و از لحاظ کیفیت قابل مقایسه نیستند. این برنامه ها هر چقدر هم توسعه یابند باز هم در آن ها درصدی خطا وجود دارد. البته انسان هم در این زمینه بی نقص نیست اما تفاوتی که دارد این است می تواند با حرکات بدن و توضیحات اضافه، منظور خود را به درستی منتقل کند. در کل فناوری کاربرد زیادی دارد اما نمی تواند جایگزین انسان شود.

در یادگیری هر کاری هر چه بیشتر اشتباه کنید، سریع تر و بیشتر یاد خواهید گرفت یا به عبارتی با تجربه تر خواهید شد. به یاد داشته باشید که هیچگاه نباید به خاطر اشتباهات تان سرخورده شوید. گاهی ممکن است این ترس از اشتباه کردن مانع از صحبت کردن شما شود. اما هرچه بیشتر با این موضوع مواجه شوید، ترس شما از بین خواهد رفت و اعتماد به نفس بیشتری پیدا خواهید کرد.

کلام آخر

باورهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی از این مواردی که بیان  کردیم تعداد شان بیشتر است. در واقع در اینجا ما سعی کردیم که ده مورد از مهم ترین باور های غلط را برای شما بازگو کنیم. چنین باور های اشتباهی سبب شده که بسیاری از افراد از یادگیری این زبان صرف نظر کنند. یادگیری زبان انگلیسی همانند بسیاری دیگر از کار ها سختی ها و چالش های خاص خود را دارد، اما کار غیرممکنی نیست و با این باور ها فقط خود را محدود می کنیم و اگر از روش های صحیح استفاده کنیم بدون هیچ مشکلی این زبان را یاد می گیریم.

درباره نویسنــده
نظرات کاربـــران
فاقد دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است. اولین دیدگاه را شما بنویسید.
ثبت دیدگاه

یـک جلسه مشـاوره رایـگان

دریـافت نمونـه فایـل‌های کلاس

لطفا شماره همراه خود را در کادر زیر وارد کنید

مشـاوریـن مــا در سـریع تـریــن زمــان بــا شمـا تـماس میـگیـرن

یـک جلسه مشـاوره رایـگان

دریـافت نمونـه فایـل‌های کلاس

لطفا شماره همراه خود را در کادر زیر وارد کنید

مشـاوریـن مــا در سـریع تـریــن زمــان بــا شمـا تـماس میـگیـرن